Laurin Ketch, 1963

Aprilia została zaprojektowana przez znanego szwedzkiego konstruktora, żeglarza i olimpijczyka – Arvida Laurina, i zbudowana na prywatne zlecenie szwedzkiego majora, O. Bergera. Jacht ten istnieje tylko w jednym egzemplarzu.

plan jachtuOPIS JACHTU

OPIS JACHTU

Dusza w mahoniu

Aprilia to piękna łódź żaglowa, zaprojektowana przez genialnego szwedzkiego konstruktora – Arvida Laurina – i zbudowana w 1963 roku z najlepszej jakości mahoniu.

To oceaniczny ketch, longkiler, mierzący 56ft (17m) długości. Posiada mahoniowe poszycie kadłuba grubości 38 mm i pokład z drewna tekowego. Dobrze zorganizowane pomieszczenia dzielą się na: duży kokpit, wygodny kambuz z kuchenką i lodówką, cztery kabiny, dziesięć koi oraz toaletę z prysznicem. 

Włosi określają Aprilię mianem Antico Classico, z przyjemnością oglądając tak elegancką łódź w swoich portach. Nie da się z nimi kłócić, jacht rzeczywiście wyróżnia się urodą i klasą wśród innych w marinie.

 

stóp dł. (ft)

metrów dł. (m)

rok budowy

lat (wiek)

koi (łóżek)

Laurin ocean cruiser

Schemat budowy Aprilii.

W – wejście      K – koja      2K – piętrowa koja      T – toaleta z prysznicem i bidetem

Wyposażenie: lodówka, kuchenka, toaleta, bidet, prysznic, komplet garnków, zastawa stołowa, biblioteka (książki żeglarskie, podróżnicze, poezja i proza), sejf, 4 lustra ścienne. 

DANE TECHNICZNE

Specyfikacja

Pojemność zbiorników na wodę: 800 l.
Pojemność zbiorników na paliwo: 400 l.
Maksymalna prędkość: 8 węzłów
Prędkość przelotowa: 6,5 węzła

Nazwa: Aprilia
Typ:
 Ketch
Rodzaj: Laurin Ocean Cruiser
Rok produkcji: 1963
Projektant: Arvid Laurin (Szwecja)
Producent: Jacobson Dragsmark Brod.
Pochodzenie: Szwecja
Bandera: Rzym, Włochy
Długość: 17,0 m
Szerokość max.: 4,0 m
Zanurzenie: 2,40
Silnik: YANMAR 95 HP

PROJEKTANT

Arvid Laurin

Arvid Laurin jeszcze za życia był nazywany przez wielu ,,Szwedzkim geniuszem”. Jego wkład w żeglarstwo był siłą, z którą trzeba się liczyć do dziś, o czym świadczy jego olbrzymi dorobek pełen błyskotliwych projektów. Laurin projektował wspaniałe łodzie produkowane często tylko w jednym egzemplarzu. Na zamówienie jednego ze szwedzkich generałów stworzył nasz jacht – Aprilię.

Czytaj więcej o Arvidzie.

WYGLĄD JACHTU

Fotografie Aprilii

Zobacz zdjęcia Aprilii po prawie rocznym remoncie we Włoszech. Myślę, że wygląda całkiem, całkiem, choś pracujemy jeszcze nad detalami. Obiecujemy wrzucać nowe fotki, aktualne fotki