Podróże Aprilii

– żeglarskie szlaki, porty, historie i ciekawostki –

Aprilia – historia jachtu

Aprilia – historia jachtu

Aprilia to 17-metrowy kecz, zbudowany w 1963 roku przez Arvida Laurina na prywatne zlecenie szwedzkiego majora. Postanowiliśmy zbadać historię łodzi. Zobacz, czego udało nam się dowiedzieć.

Gdzie spotkać dzikie delfiny?

Gdzie spotkać dzikie delfiny?

Delfiny są najbardziej inteligentnymi i towarzyskimi ssakami morskimi na Morzu Śródziemnym, są również najczęstszymi dzikimi towarzyszami wielu rejsów. Gdzie można je spotkać?

Jak spakować się na rejs?

Jak spakować się na rejs?

Jeśli chodzi o pakowanie się na rejs, na pewno znasz podstawy: dokumenty, ręczniki, t-shirty, stroje kąpielowe i kremy z filtrem. Jest jednak jeszcze kilka rzeczy, o których szczególnie warto pamiętać…

Co oznacza flaga Sardynii?

Co oznacza flaga Sardynii?

Istnieją dwie tradycje tłumaczące znaczenie flagi Sardynii – hiszpańska i sardyńska. Dla obu znaleźć można potwierdzenie w różnorodnych źródłach i podaniach historycznych. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kierunek: Alghero, Sardynia

Kierunek: Alghero, Sardynia

Alghero to zabytkowe miasteczko portowe, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Jego nazwa pochodzi od morskich alg, których ogromna ilość jest wyrzucana przez fale na tutejsze plaże.

Arvid Laurin

Arvid Laurin

– nazywany przez wielu Szwedzkim geniuszem. Jego wkład w żeglarstwo był siłą, z którą trzeba się liczyć, o czym świadczy jego dorobek pełen błyskotliwych projektów. To on właśnie zaprojektował Aprilię.

Słowniczek żeglarski

Słowniczek żeglarski

Przed wyjazdem sprawdź najważniejsze żeglarskie określenia w naszym słowniku. Nie martw się! Większość nazw przyswoisz szybko już podczas pierwszego rejsu na jachcie, gdyż będą często używane.